Травми і пошкодження зв’язок, сухожиль і кісток, парези кінцівок, клінічна картина захворювань — далеко не повний перелік можливих проблем опорно-рухового апарату. Ми пропонуємо спеціальні програми, які дозволить захистити хребет і суглоби від надмірних навантажень, швидше відновитися після оперативних втручань, уникнути рецидивів.


Ортези при пошкодженнях і захворюваннях суглобів

Застосування ортезів для забезпечення ортопедичного режиму дає можливість забезпечити спокій проблемному суглобу, а також почати ранню функціональну реабілітацію, що в багатьох випадках дозволяє в комфортних умовах поліпшити результати лікування, скоротити терміни відновлення і нормалізувати функції суглоба, зберігаючи загальну рухову активність хворого.

Ортез дозволяє розвантажити проблемний суглоб, перерозподіливши навантаження на здорові ділянки, обмежити обсяг рухів, в результаті чого вдається максимально компенсувати втрачену опорно-рухову функцію і попередити рецидив або подальшу деформацію суглоба.

Ортези сконструйовані таким чином, що при надяганні щільно охоплюють суглоб, імітуючи суглобову сумку, розвантажують і запобігають її пошкодження, тим самим стабілізуючи суглоб. Залежно від застосованого в конструкції матеріалу і стабілізуючих елементів ортези забезпечують легку, помірну, напівтверді або жорстку надійну фіксацію пошкодженого суглоба у функціонально вигідному положенні.


Сколіоз і сучасні методи лікування

Сколіоз — це стійке бічне відхилення хребта від його нормального положення. Класифікується він за ступенями, наприклад, сколіоз І ступеня — найлегша форма, а ІV — найважча. Це найбільш поширена класифікація, також сколіоз класифікують за формою викривлення, за походженням, за локалізацією і т.д.

У переважній більшості випадків ця хвороба має невідоме походження і виникає «сама по собі», найчастіше — в період активного росту організму. Саме тому такий сколіоз і називається «ідіопатичним».

Прогресування сколіозу триває з ростом дитини і досягається максимуму в підлітковий період. Захворювання характеризується не тільки помітною деформацією хребетного стовпа і зміною постави, а й зменшенням обсягу грудної клітини і черевної порожнини, що негативно позначається на стані внутрішніх органів.

Наявність сколіозу вимагає призначення відповідного лікування. На думку провідних фахівців ортезування (виготовлення спеціального корсета) при ідіопатичному сколіозі є основою його консервативної терапії. Адаптивна фізична культура, спеціальне плавання, масаж, фізіотерапія на час використання корсету забезпечують більш високі показники реабілітації, в порівнянні з їх ізольованим застосуванням.

Відсутність лікування не тільки призводить до візуально помітним викривленням, а й провокує розвиток проблем з диханням, з серцевою діяльністю, знижується імунітет і з’являються багато хронічних захворювань. Батькам дітей завжди необхідно пам’ятати про те, що здоров’я в майбутньому, адаптація в суспільстві і тривалість життя дитини залежить від заходів, вжитих після установки діагнозу сколіозу. Важливо розуміти, все люди різні — хтось носить окуляри, хтось брекети, хтось корсети. Це тимчасовий захід, вона потрібна для того, щоб потім, у дорослому житті не було проблем зі здоров’ям.