Модульний принцип побудови протезів нижніх кінцівок сьогодні є стандартом протезування. Тому вирішальним фактором успішного протезування є правильно підібрані техніком-протезистом комплектуючі до протеза.

Ці рішення дають можливість підібрати індивідуальний варіант протеза ноги, який буде максимально відповідати потребам і відповідати способу життя пацієнта.

Протез стопи

Кукса стопи має вагомі відмінності від кукси будь-який інший кінцівки:

  • Вона повинна витримувати навантаження, що дорівнює всій масі.
  • Вона повинна давати можливість ходити навіть без протеза.

Після ампутації в межах стопи, протези необхідні в основному для косметичних цілей. Пацієнт, котрий переніс операцію з Лісфранка або Шопару, може стояти або ходити по будинку без допомоги протеза. Цим можна користуватися при прийнятті душа. При ходьбі з протезом, такі пацієнти здатні повноцінно відчувати опорну поверхню, що дозволяє відчувати себе впевненіше. При протезуванні після операцій по Сайма і по Пирогову, прийомна гільза починається, як правило, відразу під коліном.

В даний час проводяться косметичні протези з силікону, за зовнішнім виглядом і кольором максимально наближені до здорової ступні. Існує можливість замовити такий протез індивідуально, тоді він буде в точності відповідати збереглася кінцівки. Однак, такий протез не відрізняється довговічністю, не несе функціонального навантаження і виконує тільки косметичну функцію.

Протез гомілки

У деяких випадках виготовлення протезів гомілки вимагає особливої ​​уваги — це мала кількість м’яких тканин, кісткові виступи передній поверхні великогомілкової кістки і трофічні порушення. Наша компанія пропонує протези, які тримаються на культі за рахунок форми приймальної гільзи без додаткових елементів. Наші фахівці можуть виготовити такий протез при будь-якому рівні ампутації, навіть при дуже короткій культі гомілки. У сучасному протезуванні використовуються також інші способи кріплення протезів гомілки, виходячи з особливих вимог для комфорту пацієнта, надійності кріплення і відсутності протипоказань до певних видів кріплення.

Розрізняють такі види кріплень:

  • За рахунок форми приймальні гільзи шляхом надмищелкових захоплення: перевага — протез швидко і легко знімається і надівається, недолік — деяка ступінь дискомфорту за рахунок затиснення надвиростків, тиск на власну зв’язку надколінка.
  • За рахунок вакууму, який досягається за допомогою вакуумного клапана і щільного герметизирующего еластичного наколінника (з гелевим чохлом або без нього), перевага — відсутність затиснення і тиску, додаткове пом’якшення при використанні гелевого чохла, недолік — рух в колінному суглобі обмежена наколінники, більш тривалий час надягання і зняття протеза.
  • За рахунок замкового або мембранного силіконового (гелевого) чохла: перевага — відсутність затиснення і тиску, додатковий комфорт за рахунок застосування гелевого чохла, максимальна надійність кріплення протеза на культі, недолік — складність надягання, додаткові вимоги до гігієни, наявність протипоказань (втягнуті і спаяні рубці , дерматити та інше),більша вага протеза.

Необхідні умови для гарної підгонки протеза гомілки — це повна відповідність кукси приймальні гільзі і рівномірність навантаження на стінки гільзи з урахуванням всіх виступаючих кісткових утворень (наростів гомілки, горбистість великогомілкової кістки).

Наші протезисти за допомогою модульного принципу побудови протеза, індивідуально підбирають необхідний тип кріплення протеза на культі, конструкцію стопи та додаткові пристрої для кожного пацієнта.

Протез стегна

Протези стегна мають більш складну конструкцію в порівнянні з протезом гомілки або стопи. Основним елементом протеза, від якого залежить його зручність і комфорт є приймальна гільза. Кріплення приймальної гільзи протеза стегна забезпечується за рахунок вакууму, який створюється спеціальним клапаном і ідеальною відповідністю розмірів гільзи до культі.

Для утримання протеза на культі використовуються силіконові (гелеві) чохли з замковим або мембранним методом кріплення до приймальної гільзи. При дуже коротких куксах стегна, ми виготовляємо протези особливої ​​конструкції, де після приймальні гільзи встановлюється замковий одновісний колінний модуль в положенні «назад», по відношенню до звичайної установці такого модуля. При ходьбі додатковий колінний модуль залишається в замкнутому положенні, для того, щоб сісти, пацієнт відкриває його. Це забезпечує стійкість приймальної гільзи, яка в іншому випадку, при короткій культі стегна, зміщується зі своїх посадочних місць.

Хороших результатів і реабілітації при ампутації обох ніг можна досягти за таких умов:

  • Ампутації проведені в дитячому або юнацькому віці.
  • Кукси безболісно витримують повне навантаження.
  • Наявність сильної натренованої мускулатури.
  • Сприятливі зовнішні обставини: дуже сильна мотивація, повна підтримка в родині.
  • Хороші досягнення при заняттях спортом для інвалідів.