Ортези для хребта застосовуються як при легких дегенеративних захворюваннях так і для реабілітації після переломів хребців. Ортопедичні корсети легкого та середнього ступеня фіксації майже не помітні під одягом, їх можна носити протягом усього дня. Корсети більш жорсткої фіксації зручні в носінні та не сповзають.

Види ортезів (корсетів)

Ми постачаємо жорсткі знімні корсети за індивідуальними зліпкам. По впливу на хребет розрізняють такі основні види жорстких корсетів: фіксуючі і коригуючі, корсети Шено.


Фіксуючі корсети

Забезпечують нерухомість пошкодженого відділу хребта і розвантажують його. Жорсткі фіксуючі корсети призначають після компресійних переломів хребта на період консолідації, при різних дегенеративно-деструктивні процеси в хребті (туберкульоз хребта, грижа Шморля). Ступінь фіксації корсетом залежить від жорсткості матеріалів, з яких він виготовляється.

  • Жорсткі — це корсети із пластикових пластин і низькотемпературних термопластів, вони забезпечують досить сильну фіксацію хребта.
  • Напівтверді — матерчаті еластичні корсети з планшетками з гнучкої сталі або пластику, вони тільки обмежують рухливість хребта. В основному такі корсети рекомендуються при болях радикулярного характеру, після травми хребта і скасування фіксуючого корсета, при затихлому туберкульозі хребта і неврологічних захворюваннях.

Види конструкцій корсетів, в залежності від рівня фіксації хребта: для поперекового відділу, для нижнегрудного, середньогрудного, верхнегрудного і шийного відділів.

Фіксуючі корсети виготовляють по гіпсовим зліпком, який повинен ретельно моделюватися. Добре підігнаний корсет не викликає хворобливих відчуттів або почервоніння шкіри від нерівномірного тиску.

Напівтверді корсети призначені для профілактики, лікування і реабілітація після отриманих травм, операцій, або при різних неврологічних захворюваннях. Для якнайшвидшого одужання і реабілітації пацієнтів корсети поєднують з масажем і лікувальною гімнастикою. Види напівтвердих корсетів розрізняються за рівнем фіксації:

  • Поперекові корсети. Середня ступінь фіксації. Зменшують больовий синдром при остеохондрозі та інших дегенеративних захворюваннях попереково-крижового відділу хребта. Використовуються для профілактики при підвищених побутових і професійних навантаженнях.
  • Грудопоперекового корсети. Середня ступінь фіксації. Для розвантаження хребта: забезпечують розведення плечового пояса, полегшують больовий синдром і розвантажують м’язи спини.
  • Шийний корсет. Повна ступінь фіксації. Такий корсет використовується при: лікуванні травм і захворювань шийного відділу хребта; вираженому остеохондрозі і остеопорозі; посттравматичних пошкодженнях шийного відділу хребта; компресійних переломах хребта; іммобілізації шийного відділу хребта після операцій на шийному відділі хребта і судин.

Коригуючі корсети

Коригуючі корсети служать для виправлення деформацій хребта. Застосовують при сколіозах та кіфосколіозах, як частина лікувального комплексу терапії. Призначення має свої показання в залежності від форми і ступеня викривлення, рівня основної кривизни і етіології. Коригуючі корсети доцільно рекомендувати при прогресуючих сколіозах II і III ступеня.

Конструкція корсетів при сколіозі розвантажує хребет, зменшує кривизну і реберний горб, створює умови для додаткової корекції викривлення шляхом зміни положення тазу і плечового пояса.

Всі корсети при сколіозах виготовляють по гіпсовим зліпком. Тиск стінками корсета не повинен викликати болю або різкого почервоніння шкіри. Корсет не обмежує рух верхніх і нижніх кінцівок. Носіння функціонально-коригуючих корсетів вимагає одночасного лікування загально зміцнюючою та коригуючою гімнастикою, під час занять його знімають.

У дитячому віці коригуючі корсети найбільш ефективні при ідіопатичних сколіозах. Такі корсети призначаються до моменту зупинки зростання пацієнта, до 15 – 16 років. У рідкісних випадках корсети призначають в більш дорослому віці для підготовки до планового оперативного лікування.


Корсети Шено

На сьогоднішній день жорсткий активно-коригуючий корсет Шено є найефективнішим засобом для лікування сколіозів різної етіології.

Матеріалом для конструювання пристрою є спеціальний термопластичний пластик, корсет виготовляється за індивідуальним гіпсовим зліпках. Індивідуальна конструкція корсета дозволяє виготовляти пристрої з опорними точками впливу на опуклі точки хребта. З протилежного боку від області деформації передбачені спеціальні вільні зони, в які відбувається висування ділянки викривлення.

Ретельно розрахований дозований тиск перешкоджає процесу деформації хребців і ребер, зменшує викривлення хребетного стовпа, нормалізує розташування грудної клітини щодо тазового відділу хребта. Конструкція корсета залучає до процесу корекції рухову активність пацієнта, включаючи руху ребер при диханні. Ця особливість дозволяє уникнути розвитку м’язової дистрофії, виникає при використанні пасивних корсетів. У міру виправлення сколіозу, а також у міру зростання пацієнта, корсет необхідно замінювати.

Корсет Шено призначають дітям, які мають сколіоз (або інші деформації хребта) різної етіології з кутом викривлення 15 і більше градусів за Коббу. Пацієнтам із порушенням установленої швидко прогресуючої формою сколіотичної деформації корсет Шено може бути призначений при менше 15 градусів за Коббу.

Корсет Шено може бути призначений і дорослим пацієнтам з сколіотичної деформацією понад 40 градусів з метою компенсації больового синдрому і поліпшення косметики тулуба.

Корсет Шено призначають при підготовці пацієнта до оперативного втручання на хребті і в якості підтримуючої терапії після операції.

Навчання користуванню корсетом потрібно проводити під наглядом лікаря. Період звикання до корсету триває 1-3 тижні.